Sign Up | Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Te reja & Risi » Lajme mbi Internet & WiFi » AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë (AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë)
AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë
baodDate: Wednesday, 26-Mar-2008, 10:47 AM | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 185
Reputation: 7
Status: Offline

AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë

Përkundër thashethemeve të fundit se AOL është duke menduar seriozisht për shkrirjen me Yahoo-në, nga tabori i kompanisë vijnë disa lajme tjera. AOL, në fakt, ka blerë rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë amerikanë.
Bebo është njëra nga rrjetet më të mëdha shoqërore dhe konkurrent i fortë i MySpace e Facebook, edhe pse nuk ka arritur të theksohet ndonjëherë me diçka tepër të veçantë.

Bebo është jashtëzakonisht i popullarizuar në Britani të Madhe, Irlandë dhe Zelandë të Re, derisa ai numëron mbi 40 milionë anëtarë.

Kjo blerje do të thotë se AOL heq dorë nga bashkimi me kompaninë Yahoo (nëse veç ato thashetheme kanë qenë të vërteta), mirëpo tani që gjërat janë komplikuar edhe më tepër duket që gjasat më të mëdha i ka Microsoft për të marrë përsipër Yahoo-në.

www.bebo.com www.aol.com





EVERYTHING IS POSSIBLE IF YOU REALLY BELIEVE IT
POWER IS NOTHING, KNOWLEDGE IS POWER

 
N_E_ODate: Wednesday, 27-Aug-2008, 8:50 AM | Message # 2
Lieutenant
Group: Moderators
Messages: 52
Reputation: 5
Status: Offline
gjithsesi pa ndodhur gje American Online ka fitimet e veta Baod. Vetem nje gje Microsofti mos e marre yahoo-n. fie Billi se meriton.



Message edited by N_E_O - Wednesday, 27-Aug-2008, 8:54 AM
 
Forum » Te reja & Risi » Lajme mbi Internet & WiFi » AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë (AOL blen rrjetin shoqëror Bebo për 850 milionë dollarë)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: